NOVINKA! Žito a zase žito…

1 200,00

Kurz, na kterém budeme používat žitnou mouku jako hlavní surovinu.

NOVÝ TERMÍN PŘIPRAVUJEME!

Zrušit výběr

Katalogové číslo: - Kategorie: Štítek:

Popis

 

Již vám zevšedněla chuť běžného pečiva? Chcete obohatit svůj jídelníček něčím „novým“, s nespornou nutriční hodnotou? Pak je žitné pečivo to pravé. Běžnější je na sever a východ od nás, vydáme se tedy po stopách receptů těchto zemí.

Obsahem kurzu bude celozrnná žitná cihlička se semínky a žitný „samostojný“ chléb se sladem a tanzhongem (nebojte se, není to nic složitého). Mírnou úpravou receptu lze získat těsto na bulky či jiné drobnější pečivo. Chuť vás překvapí, ale nebude neznámá. Vše si na vlastní kůži vyzkoušíte od začátku až do konce.

Povíme si o přínosech žitné mouky, o tom jak pracovat s lepivým těstem (a žitné teda lepí!!), jak pečovat o kvásek a jak chléb skladovat, aby co nejdéle vydržel v dobré kondici (nevydrží, sní se :-)).

Maximální počet účastníků kurzu je 6 osob. Každý tak bude mít možnost si vše vyzkoušet, zeptat se na cokoliv, na všechny bude dostatek času.

S sebou si přineste jen přezůvky, papírovou tašku nebo síťovku na odnos upečeného pečiva a skleničku se šroubovým víčkem (např. od přesnídávky) na kvásek. Suroviny a vše potřebné dostanete v ateliéru.

Drobné občerstvení je v ceně kurzu.

 

Cena kurzu: 1200,- Kč

Termíny kurzu:
24. srpna 2021 (úterý) – od 16.30 do 20.30 hodin

Jste-li skupina alespoň 5 osob, můžeme domluvit jiný termín podle vašich představ.

Další informace

Termín kurzu

24.8.2021