Kváskování – chleba a slané pečivo

1 490,00

Chcete se naučit něco nového? Nebo jste již zkoušela kváskovat, ale nedaří se? Vyzkoušejte si celý proces přípravy chleba a dalšího kváskového pečiva v reálném čase.

Při objednávce a platbě do neděle 24.10. zvýhodněná cena 1290,- Kč

Jen 1 skladem

Kategorie:

Popis

Sobotní celodenní kurz!

Tento kurz je zaměřen na kváskové pečivo, tentokrát nejen klasiku –  samostojný pšenično-žitný chléb, ale také celožitný chléb a další slané pečivo. Vše budete dělat od začátku až po upečení v reálném čase. Každý pracuje tak, aby si všechny typy pečiva osobně vyzkoušel. Maximální počet účastníků je 6, každému se můžu dostatečně věnovat.

Vyzkoušíte si překládaný „samostojný“ chléb v různých variantách zdobení, těsto běžné i celozrnné, s použitím „zápary“ (semínka, ovesné vločky atp.), případně se smaženou cibulkou, či jinými chutnými přídavky. Dále si upečeme čistě žitný chléb s tanzhongem, běžně užívaný v severských zemích. Ukážeme si kváskové chipsy a další nápady jak využít kvásek, když ho máte moc:-).

Budeme péct nejen z žitného kvásku, ale také z pšeničného tuhého kvasu, tzv. lievito madre, který ke mně doputoval přes několik lidiček až ze Sicílie a je s ním spojen krásný příběh.

Začínáme v sobotu v 9.00 hodin. Předpokládaný konec kurzu je kolem 17.00 hodiny, v závislosti na ochotě těsta kynout:-).

Domů si odnesete oba kvásky (žitný i tuhý pšeničný), upečené pečivo a recepty v tištěné podobě. Kdo má zájem, dostane i těsto, aby si doma další pečivo upekl už sám. (Těsto, které budeme na kurzu dělat totiž nestihne vykynout, tvarovat a péct budeme z těsta, které bude již připraveno předem.)

Suroviny, zástěra a malé občerstvení jsou pro vás připraveny. S sebou potřebujete pohodlnou obuv, dvě malé skleničky se šroubovým víčkem na kvásek, mísu s víkem na těsto a plátěnou tašku nebo síťovku na odnos hotového pečiva.

 

Termíny kurzů:

6.11.2021 – sobota – od 9.00 do cca 17.00 hodin. Čas ukončení kurzu je orientační, v závislosti na šikovnosti účastníků a ochotě těsta kynout.

 

Cena kurzu 1.490,- Kč

PŘI OBJEDNÁVCE (a platbě) DO NEDĚLE 24.10. CENA JEN 1290,- Kč

 

Těším se na vás v Ateliéru

Marcela

Další informace

Termín kurzu

6.11.2021